KONST / Litografier / Offsetlitografier 16034494
*
nr 1603 4494
Göran Tull
(f. 1942), Sverige
Offsetlitografier, 2 st, "Bullens pilsnerkorv". Signerad, numrerad 50/100, daterad -03 cm, yttermått inklusive ram: 71x51 cm
Kondition: En saknar glas, skadad
Göran Tull, svensk målare född i Stockholm 1942.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2024
kl 18:27:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/3 05:06:10
1
500 kr
4/3 18:01:11
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: göran tull litografier offsetlitografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:39
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28
*
Göran Tull
Kondition: En saknar glas, skadad
Göran Tull, svensk målare född i Stockholm 1942.
nr 1603 4494
Göran Tull
(f. 1942), Sverige
Offsetlitografier, 2 st, "Bullens pilsnerkorv". Signerad, numrerad 50/100, daterad -03 cm, yttermått inklusive ram: 71x51 cm
Kondition: En saknar glas, skadad
Göran Tull, svensk målare född i Stockholm 1942.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/3 05:06:10 | 1 | 500 kr |
4/3 18:01:11 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: göran tull litografier offsetlitografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:39 -
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28